Šiuolaikinės ličio jonų baterijos išties yra puikios. Jose yra daug energijos, jos greitai įkraunamos ir retai kada sprogsta. Bet net ir visame pasaulyje vertinamų „Apple“ parduodamų telefonų baterijos nėra amžinos.
Senstančios jūsų „iPhone“ ličio jonų baterijos ilgainiui praras gebėjimą išlaikyti įkrovą. Ir šis gebėjimas dažniausiai dings praėjus vos keliems mėnesiams nuo garantijos pabaigos. Standartinė „Apple“ gamybos telefonų garantija trunka vienerius metus, o įprasta „iPhone“ baterija veikia šiek tiek ilgiau - 500 įkrovimo ciklų arba maždaug 18–24 mėnesius.
Jei jūsų telefono baterija išsikrauna vis greičiau ir greičiau, galimi keli sprendimų variantai. Galite nieko nelaukdami išmesti senąjį ir įsigyti naują „iPhone“ telefoną, taip pat galite pradėti visur nešiotis su savimi akumuliatoriaus įkroviklį, arba tiesiog pakeisti bateriją.
Ličio jonų baterijos, kurias naudoja „iPhone“, yra suvartojamos, kadangi lankui bėgant jų būklė vis prastėja. Ir tai nėra kokybės stoka, tai tiesiog jų veikimo būdas.
Baterijų amžius yra matuojamas įkrovimo ciklais. Vienas ciklas yra lygus pilnam baterijos išsikrovimui (t.y. iki 0%) ir pilnam įkrovimui (iki 100%). Tai gali užtrukti nemažai laiko, nes akumuliatoriaus neiškraudinėsite iki nulio ir vėl nepakraudinėsite iki 100%, kiekvieną mielą dieną. Tad vienas įkrovimo ciklas gali užtrukti dieną, dvi, ar net dar ilgiau.
„Iphone“ baterijos turi maždaug 500 įkrovimo ciklų, o po to padėtis ima prastėti. Jei telefonu naudojatės jau du metus ar daugiau, tuomet būsite padarę pakankamai įkrovimo ciklų, kad baterijos talpa sumažėtų iki 80%. Sumažėjusi talpa reiškia, kad akumuliatorius nusės greičiau, ir jį įkrauti teks vis dažniau.
Baterijos būklė priklauso ne tik nuo laiko, bet ir nuo to kaip naudojatės savo telefonu. Senstanti baterija greitai atsispindi telefono veikime. Jei naudojatės „iOS 11“ ar naujesne versija, tuomet dabartinę akumuliatoriaus būklę galite pasitikrinti eidami į „Nustatymai“, tuomet „Baterija“, „Baterijos būklė“ ir „Maksimali talpa“. Taip pat galite patikrinti paskurinių poros dienų baterijo įkrovimo lygius, bei laiką kurį praleidote naudodamiesi skirtingomis telefono programomis. Tai padės apsispręsti, ar jau laikas investuoti į naują bateriją.
Net jei jūsų telefono garantija jau yra pasibaigusi, pats įrenginys dar gali būti visiški tinkamas tolesniam naudojimui. Ir jei jūsų telefono veikimą trikdo tik per greitai nusėdantis akumuliatorius, tuomet baterijos pakeitimas gali įkvėpti jam naujos gyvybės ir senasis telefonas jums tarnaus dar bent metus.
Jei turite „iPhone X“ ir naujesnį modelį, tuomet oficialioje „Apple“ svetainėje nauja baterija (be garantinio) kainuos 69 eurus. Senesnių modelių baterijų kaina 49 eurai. „Apple“ nustatytos naujų baterijų kainos nėra labai aukštos, tad nauja baterija kainuos žymiai pigiau, nei naujas telefonas.
Pats patogiausias ir patikimiausias būdas pakeisti „iPhone“ bateriją, pasibaigus garantiniam laikotarpiui, yra tiesiogiai naudojantis „Apple“ teikiamomis telefonų remonto paslaugomis. Tai nebus pats pigiausias pasirinkimas, tačiau jūs būsite tikri, kad gavote autentišką „Apple“ bateriją, o ne kažin kokią pigią, standartų ne atitinkančią, alternatyvą.
„IPhone bateriją įmanoma pakeisti ir savarankiškai, tačiau tai tikrai nėra lengvas darbas. Greičiausiai jums jau yra tekę girdėti, jog „iPhone“ gamintojai naudoja itin stiprius klijus, ir norėdami pasiekti bateriją, turėsite pašalinti įvairias kitas telefono dalis. Savarankiškas baterijos keitimas užima daug laiko, o netinkamai atlikę šią procedūrą galite sugadinti įrenginį. Patys keisdami bateriją, neabejotinai galite sumažinti ar net iš viso pašalinti „iPhone“ vandens atsparumo galimybes.
Ivairiuose interneto svetainėse nesunku atrasti išsamių „iPhone“ baterijos keitimo instrukcijų. Internetinėse parduotuvėse taip pat galima įsigyti rinkinių su reikalingais įrankiais, kurie skirti „iPhone“ baterijos keitimui atlikti. Tokie rinkiniai kainuoja maždaug 35 eurus. Pigiau nei „Apple“ taisymas, tačiau toli gražu negarantuoja jog viskas praeis sklandžiai (taip kaip parodė instrukcinis filmukas internete). Nesėkmės atveju, prie 35 eurų gali prisidėti papildomi keli šimtai, kuriuos reikės sumokėti už naują telefoną.
Kadangi jūsų garantija šiaip ar taip yra pasibaigusi ir už baterijos keitimą teks mokėti iš savo kišenės – galbūt norėsite ieškoti pigesnių alternatyvų, nei „Apple“ teikiamos paslaugos. Pigiausia būtų bandyti atlikti baterijos keitimą namuose, tačiau jei nesijaučiate užtikrinti savo jėgomis, ir bijote taip „pataisyti“ įrenginį, kad po to jis taps nebepataisomu, - vienintelis jums likęs variantas – paprasčiausios telefonų taisyklos.
Patikėti savo „iPhone“ telefoną paprastai telefonų taisyklai gali būti labai praktiškas sprendimas, tačiau nederėtų skubėti. Šios įstaigos dažniausiai siūlo kokybišką remontą už daug mažesnę (nei „Apple“) kainą, tačiau retai kada būsite užtikrinti dėl darbo rezultatų ir tolimesnių garantijų. Prieš eidami į nežinomą telefonų taisyklą būtinai pasidomėkite jos įvertinimais ir kitų klientų atsiliepimais. Tačiau nepamirškite, kad net ir geriausiai įvertinta taisykla negali suteikti „Apple“ lygio kokybės garantijos.
Jei jūsų „iPhone“ yra naujesnio modelio, tuomet baterija turėtų tinkamai veikti bent porą metų. Jei baterija yra sugedusi ar per greitai išsenka kol dar nėra pasibaigęs telefono garantinis laikotarpis, „Apple“ turėtų viską sutvarkyti nemokamai. Garantijai pasibaigus už baterijos keitimo paslaugas teks susimokėti. Kaina priklausys nuo to, kokį paslaugos teikėją pasirinksite.
Naudojant „iOS 11“ ir naujesnes versijas, skiltyje „Nustatymai“ galima patikrinti akumuliatoriaus būklę. Gali būti jog telefono energiją eikvoja tam tikros nenaudojamos programos, kurias išjungus baterijos tarnavimo laikas pailgėtų. O tais atvejais kai senai baterijai padėti jau nebegalima, „Apple“ siūlo prieinamas kainas naujoms baterijoms, kurios prailgins jūsų prietaiso tarnavimo laiką.